Ոսկե և բրոնզե մեդալներ՝ ինֆորմատիկայի Եվրոպայի պատանեկան օլիմպիադայից
Հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ը Ռուսաստանի Կազան քաղաքի Իննոպոլիս համալսարանում տեղի ունեցած «Ինֆորմատիկա» առարկայի Եվրոպայի պատանեկան 2-րդ օլիմպիադայից (European Junior Olympiad in Informatics) Հայաստանի թիմը վերադարձել է երկու մեդալով: «Քվանտ» վարժարանի աշակերտ (9-րդ դասարան) Ալեքսանդր Աբելյանը նվաճել է ոսկե, իսկ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցի սան (9-րդ դասարան) Էմիլ Կոստանյանը՚ բրոնզե մեդալ:
Օլիմպիադային մասնակցել են եվրոպական 21 երկրների մինչև 15 տարեկան 80 մասնակիցներ: Հայաստանի թիմը, որը ներկայացված է եղել երկու մասնակցով, ղեկավարել է Երևանի պետական համալսարանի դասախոս Արմեն Անդրեասյանը:

Golden and Bronze Medals from the European Junior Olympiad in Informatics
Armenia's team of the European Junior Second Olympiad in Informatics, which took place from July 26 to August 1 in Innopolis, Russia, returned with two medals. A 9th grade student from "Quantum" College, Alexander Abelyan won the gold medal and Emil Kostanyan (9th grade) student in Physics and Mathematics Specialized School named after A. Shahinyan won the bronze medal.
80 contestants below the age of 15 from 21 European countries partook in the Olympiad. Armen Andreasyan, a lecturer from Yerevan State University, led the Armenian team, with its two competitors.