Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նիստ
Այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ներառված էին խորհրդի նախագահի և քարտուղարի ընտրության հարցերը: Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի պաշտոնում առաջադրվել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի և ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Արմեն Հարությունյանի թեկնածությունները: Քվեարկության արդյունքում նախագահ է ընտրվել Արմեն Հարությունյանը: Ուսանողական համակազմից ընտրվել է նաև խորհրդի քարտուղար:
Նիստի ընթացքում խորհուրդը որոշում է կայացրել ընդունել գործող ռեկտոր Արշալույս Թարվերդյանի դիմումը և դադարեցնել նրա լիազորությունները ռեկտորի պաշտոնում: Ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնում առաջադրվել են բուհի Ագրոբիզնեսի ուսուցման կենտրոնի ղեկավար Վարդան Ուռուտյանի և պրոռեկտոր Դանիել Պետրոսյանի թեկնածությունները: Քվեարկության արդյունքում 17/7 ձայների հարաբերակցությամբ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Վարդան Ուռուտյանը՝ մինչև սահմանված կարգով ռեկտորի պաշտոնի թափուր տեղի համար մրցույթի անցկացումը:
Բացի այդ, որոշում է կայացվել վերանայել ռեկտորին ներկայացվող պահանջները և համապատասխան փոփոխություն կատարել բուհի կանոնադրության մեջ:

The board of trustees of Armenian National Agrarian University held a meeting
Today, the board of trustees of Armenian National Agrarian University held a meeting, where they discussed the election of the president and secretary of the board. Member of National Assembly, Hovik Aghazaryan, Deputy Minister of Agriculture, Armen Harutyunyan nominated as presidents of the board. After the voting, Armen Hatuyunyan appointed as a president. Students also appointed the secretary of the board.
During the meeting, the members of the board discussed and approved the resignation of Rector Arshalus Tarverdyan. The director of the university's Agribusiness center, Vardan Urutyan and Vice-rector Daniel Petrosyan nominated as temporary rectors of the university. 7 out of 17 members voted for Vardan Urutyan. He will serve as a rector until the competition is announced for the position of the rector.
Moreover, the participants of the meeting decided to review the responsibilities of the rector and make some changes in the charter.