Աշնանային արձակուրդ` հանրակրթական դպրոցներում
Հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում հոկտեմբերի 24-ից կսկսվի աշնանային արձակուրդը։ Համաձայն «Հանրակրթական հիմնական ընդհանուր, մասնագիտացված և հատուկ պետական ծրագրեր իրականացնող ուսումնական հաստատությունների 2016-2017 ուսումնական տարվա օրինակելի ուսումնական պլանների»` 2-12-րդ դասարանների աշակերտներին աշնանային արձակուրդ կտրամադրվի 2016 թվականի հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 6-ը ներառյալ: Առաջին դասարանցիների աշնանային արձակուրդը կտևի հոկտեմբերի 24-ից նոյեմբերի 6-ը ներառյալ:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, տարածքային կառավարման լիազորված մարմնի ենթակայության հաստատությունների համար արձակուրդների ժամկետներում հաստատության նախաձեռնության դեպքում լիազոր մարմնի կողմից կարող են կատարվել փոփոխություններ: Առնվազն 5 աշխատանքային օր առաջ լիազոր մարմինը փոփոխությունները համաձայնեցնում է ԿԳ նախարարության հետ:

Осенние каникулы в общеобразовательных школах
С 24 октября в общеобразовательных школах Армении начнутся осенние каникулы. В соответствии с примерными учебными планами 2016-2017 учебного года в учебных заведениях Армении, осуществляющих основные общие, специализированные и специальные государственные программы для учеников 2-12 классов будут предоставлены осенние каникулы с 31-го октября 2016 года по 6-го ноября 2016 года включительно. Осенние каникулы ученики-первоклассники проведут с 24 октября по 6 ноября.
Для подведемственных учреждений уполномоченного органа территориального управления и Министерства образования и науки РА в случае с инициативой учреждения в сроках каникулов уполномоченным органом могут быть внесены изменения. По крайней мере за 5 рабочих дней уполномоченный орган изменения согласовывает с Министерством образования и науки РА.