Աշնանային արձակուրդ` հանրակրթական դպրոցներում
Հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում հոկտեմբերի 24-ից կսկսվի աշնանային արձակուրդը։ Համաձայն «Հանրակրթական հիմնական ընդհանուր, մասնագիտացված և հատուկ պետական ծրագրեր իրականացնող ուսումնական հաստատությունների 2016-2017 ուսումնական տարվա օրինակելի ուսումնական պլանների»` 2-12-րդ դասարանների աշակերտներին աշնանային արձակուրդ կտրամադրվի 2016 թվականի հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 6-ը ներառյալ: Առաջին դասարանցիների աշնանային արձակուրդը կտևի հոկտեմբերի 24-ից նոյեմբերի 6-ը ներառյալ:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, տարածքային կառավարման լիազորված մարմնի ենթակայության հաստատությունների համար արձակուրդների ժամկետներում հաստատության նախաձեռնության դեպքում լիազոր մարմնի կողմից կարող են կատարվել փոփոխություններ: Առնվազն 5 աշխատանքային օր առաջ լիազոր մարմինը փոփոխությունները համաձայնեցնում է ԿԳ նախարարության հետ:

Autumn holidays in state schools
Autumn holidays will kick off on October 24 in all the public schools of theRepublic. According to the "Curriculums for 2016-2017 academic years for secondary, basic general, specialized and special educational institutions implementing state programs” 2016-2017 State implementing a model curriculum for the academic year" students in grades 2-12 will be on autumn holiday from October 31, 2016 to November 6, 2016 inclusive. First – grade students’ autumn holidays will last from October 24 to November 6 inclusive.
On the initiative of the institution the competent authorized body can make changes in the vacation period for the institutions subordinated by the Ministry of Education and Science, territorial administration body. At least 5 working days prior to the changes the authorized body reconciles the alterations with the Ministry of Education.