Կայացել են ԱՊՀ երկրների դպրոցականների 6-րդ մարզական միջազգային փառատոնի մրցումները
Նոյեմբերի 3-9-ը ՌԴ Պերմ քաղաքում կայացել են ԱՊՀ երկրների դպրոցականների 6-րդ մարզական միջազգային փառատոնի մրցումները, որոնց ՀՀ պատվիրակությունը ներկայացել է 7 մարզաձևում՝ բասկետբոլ (պատանիներ), բասկետբոլ 3X3 (աղջիկներ), վոլեյբոլ (պատանիներ), շախմատ (պատանիներ և աղջիկներ), սեղանի թենիս (պատանիներ և աղջիկներ), բադմինթոն (պատանիներ և աղջիկներ) և մինի-ֆուտբոլ (պատանիներ):
Թիմային հաշվարկով առաջ անցնելով ԱՊՀ մյուս պետություններից` մեր երկիրը ներկայացնող դպրոցականների թիմը գրավել է պատվավոր առաջին տեղը` նվաճելով 5 ոսկե, 3 արծաթե և 4 բրոնզե մեդալներ:

Состоялся VI Международный фестиваль школьного спорта среди государств-участников СНГ
С 3 по 9 ноября в городе Перми в России состоялся VI Международный фестиваль школьного спорта среди государств-участников СНГ, в котором армянская делегация была представлена в 7 спортивных видах: баскетбол (юноши), баскетбол 3х3 (девушки), волейбол (юноши), шахматы (юноши и девушки), настольный теннис (юноши и девушки), бадминтон (юноши и девушки) и мини-футбол (юноши).
Опередив другие страны СНГ в командном счете, школьники нашей страны, заняли I-ое почетное место, выиграв 5 золотых, 3 серебряные и 4 бронзовые медали.