Կայացել են ԱՊՀ երկրների դպրոցականների 6-րդ մարզական միջազգային փառատոնի մրցումները
Նոյեմբերի 3-9-ը ՌԴ Պերմ քաղաքում կայացել են ԱՊՀ երկրների դպրոցականների 6-րդ մարզական միջազգային փառատոնի մրցումները, որոնց ՀՀ պատվիրակությունը ներկայացել է 7 մարզաձևում՝ բասկետբոլ (պատանիներ), բասկետբոլ 3X3 (աղջիկներ), վոլեյբոլ (պատանիներ), շախմատ (պատանիներ և աղջիկներ), սեղանի թենիս (պատանիներ և աղջիկներ), բադմինթոն (պատանիներ և աղջիկներ) և մինի-ֆուտբոլ (պատանիներ):
Թիմային հաշվարկով առաջ անցնելով ԱՊՀ մյուս պետություններից` մեր երկիրը ներկայացնող դպրոցականների թիմը գրավել է պատվավոր առաջին տեղը` նվաճելով 5 ոսկե, 3 արծաթե և 4 բրոնզե մեդալներ:

The 6th International Sports Festival Competitions Between the Schoolchildren of CIS Countries were Held
From November 3rd to 9th, the 6th International Sports Festival Competitions between the schoolchildren of CIS countries were held in Perm city, where the RA delegation participated in 7 sports: basketball (boys), basketball 3X3 (girls), volleyball (boys), chess (boys and girls), table tennis (boys and girls), badminton (boys and girls) and mini-football (boys).
The representatives of the Armenian team, which was ahead of the other CIS teams, won the respectable first place with 5 gold, 3 silver and 4 bronze medals.