Հայաստան-Արցախ. կրթության երկու համակարգերի ինտեգրում
Օգոստոսի 26-ին Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանի հանդիպումն Արցախի Հանրապետության գործընկեր Նարինե Աղաբալյանի, Արցախի կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության աշխատակիցների, ինչպես նաև Արցախի դպրոցի տնօրենների հետ։ Քննարկվել են հայկական երկու պետությունների հանրակրթության ոլորտին վերաբերող հարցեր, նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին ընդառաջ նախապատրաստական աշխատանքներն ու ոլորտի բովանդակային խնդիրները:
Նախարար Արայիկ Հարությունյանն Արցախ այցելությունը կարևորում է կրթական երկու համակարգերի առավելագույն ինտեգրման համատեքստում։
Քննարկման վերջում Նարինե Աղաբալյանը Արայիկ Հարությունյանին պարգևատրել է Արցախի անկախության 30-ամյակի հուշամեդալով։

Armenian and Artsakh. the Integration of Two Educational Systems
The Minister of Education and Science of the Republic of Armenia Arayik Harutyunyan had a meeting with his colleague of the Republic of Artsakh Narine Aghabalyan, the employees of the Ministry of Education, Science and Sport and school principals of Artsakh. They discuss some educational issues presented in the two Armenian States and preparational ones for the start of the new academic year.
Minister Arayik Harutyun highlighted the visit to Artsakh for the maximal integration of the two educational systems.
At the end of the discussion, Narine Aghabalyan awarded Arayik Harutyun Artsakh 30 year of independence commemorative.