Հայաստան-Արցախ. կրթության երկու համակարգերի ինտեգրում
Օգոստոսի 26-ին Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանի հանդիպումն Արցախի Հանրապետության գործընկեր Նարինե Աղաբալյանի, Արցախի կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության աշխատակիցների, ինչպես նաև Արցախի դպրոցի տնօրենների հետ։ Քննարկվել են հայկական երկու պետությունների հանրակրթության ոլորտին վերաբերող հարցեր, նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին ընդառաջ նախապատրաստական աշխատանքներն ու ոլորտի բովանդակային խնդիրները:
Նախարար Արայիկ Հարությունյանն Արցախ այցելությունը կարևորում է կրթական երկու համակարգերի առավելագույն ինտեգրման համատեքստում։
Քննարկման վերջում Նարինե Աղաբալյանը Արայիկ Հարությունյանին պարգևատրել է Արցախի անկախության 30-ամյակի հուշամեդալով։

Армения-Арцах. Интеграция двух образовательных систем
26 августа состоялась встреча Министра науки и образования РА Араика Арутюняна с коллегой из Арцаха – Наринэ Агабалян, сотрудниками министерства спорта, науки и образования Арцаха, а также директорами школ Арцаха. Обсуждались вопросы общего образования двух армянских государств, работы по подготовке к новому учебному году, а также контекстуальные вопросы.
Министр Араик Арутюнян придает большое значение визиту в Арцах в контексте максимальной интеграции двух образовательных систем.
В конце обсуждения Наринэ Агабалян вручила Араику Арутюняну юбилейную медалью 30-летней независимости Арцаха.