Քաղաքացիների ընդունելություն ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանի մոտ
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանի մոտ կազմակերպվել է քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը: Նախապես հերթագրված 26 քաղաքացիներից ընդունելությանը մասնակցել է 23-ը: Ներկայացված հարցերը վերաբերվել են հանրակրթության, նախնական արհեստագործական և միջին մասնագիտական, բարձրագույն կրթության ոլորտներին: Հանդիպման ընթացքում նախարարին ներկայացվել են նաև առաջարկություններ, որոնք վերաբերում են բնապահպանական կրթությանը, ֆիզիկայի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ֆիզիկուլտուրայի դասավանդման արդյունավետության բարձրացմանը:
Ընդունելության եկած քաղաքացիներից երկուսը մտահոգություն են հայտնել այլ երկրներից Հայաստան ներգաղթած երեխաների կրթության կազմակերպման, մասնավորապես կրթությունը համապատասխան դասարանում շարունակելու առնչությամբ: Նախարար Արայիկ Հարությունյանը հանձնարարել է գործող կարգերին և իրական նորմերին համապատասխան գտնել լուծումներ` երեխաների ներառումը կրթական նոր միջավայրում հնարավորինս արդյունավետ կազակերպելու համար:
Հանդիպման ընթացքում նախարարի կողմից քաղաքացիների հարցերին տրվել են սպառիչ պատասխաններ, ինչպես նաև բարձրացված խնդիրներին ընթացք տալու նպատակով եղել են գրավոր և բանավոր հանձնարարականներ:

Прием граждан у Министра образования и науки РА Араика Арутюняна
Министр образования и науки РА организовал очередной прием граждан. Из заранее зарегистрированных 26 человек, на прием пришли 23. Поднятые для обсуждения вопросы были из сфер общего, среднего профессионального и высшего образования.
В ходе встречи Министру были представлены также рекомендации по экологическому образованию, повышению эффективности преподавания физики, информационных технологий и физического воспитания.
Двое из граждан, пришедших на прием, выразили свое беспокойство по поводу организации обучения детей, приехавших из других стран, особенно в вопросе возрастного соответствия тому или иному классу.
Араик Арутюнян поручил максимально эффективно решить проблемы включения детей в новую образовательную среду в соответствии с имеющимися в обществе изменениями.
Отметим, что в ходе встречи граждане получили исчерпывающие ответы на поднятые вопросы, а Министр дал письменные и устные указания для решения поднятых проблем.