Հաստատվել է դասագրքերի ներդրումային գումարի չափը
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը հրաման է ստորագրել, որով հաստատվել է 2018-2019 ուսումնական տարում հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների յուրաքանչյուր դասագրքի համար ներդրումային գումարի չափը:
Համաձայն հրամանի` տարրական դպրոցում /առաջին, երկրորդ, երրորդ, չորրորդ դասարաններ/ դասագրքերը կհատկացվեն առանց ներդրումային գումարի: Հինգերորդից տասներկուերորդ դասարանների դասագրքերի համար սահմանված են 300-550 դրամ ներդրումային գումարներ:
ԿԳ նախարարի մեկ այլ հրամանով հաստատվել է 2018-19 ուսումնական տարում հանրակրթական ծրագրեր իրականացնող հաստատություններում գործածության երաշխավորված դասագրքերի անվանացանկը:

Утверждена сумма инвестиций на учебники
Министр образования и науки РА Араик Арутюнян подписал указ, утверждающий сумму инвестиций по каждому учебнику для общеобразовательных учреждений на 2018-2019 учебный год.
Согласно указу, учебники начальных школ (1-4-ые классы) будут предоставлены без инвестиций. Цена же за учебники с пятого по двенадцатый классы будет составлять от 300 до 550 драм.
Другим указом Министра образования и науки РА утвержден Учебный план общеобразовательных учреждений 2018-19 учебного года для рекомендованных учебников, реализующих учебные программы.