Արայիկ Հարությունյանը հյուրընկալել է մարսելաբնակ Արա Խաչատուրյանին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանն այսօր հյուրընկալել է մարսելաբնակ հայազգի լեռնագնաց, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության անդամ Արա Խաչատուրյանին: Վերջինս պատմել է իր խաղաղության վազքի մասին, որը մեկնարկել էր այս տարվա ապրիլի 7-ին Մարսելից և ավարտվել հուլիսի 21-ին՝ Երևանում: Մարաթոնի ընթացքում Արա Խաչատուրյանն անցել է 11 երկիր, 500 քաղաք՝ հաղթահարելով շուրջ 5000 կմ տարածություն: Նա կարևորել է երիտասարդների շրջանում կրթության և խաղաղության գնահատման խնդիրը:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ Արա Խաչատուրյանի նախաձեռնությունը կամքի և համառության լավագույն օրինակ է՝ հաջողություններ մաղթելով նրան իր հետագա գործունեության մեջ:

Араик Арутюнян принял Ара Хачатуряна, живущего в Марселе
Министр образования и науки РА Араик Арутюнян принял Ара Хачатуряна, члена Всеармянского Благотворительного Союза (AGBU), альпиниста армянского происхождения, который живет в городе Марсель.
Ара Хачатурян рассказал Министру о своем марафоне во имя мира, который стартовал 7 апреля в Марселе и закончился 21 июля в Ереване. Во время марафона он прошел 11 стран, 500 городов - более 5000 км.
Ара Хачатурян отметил, что придает большое значение вопросам образования и воспитания миролюбия среди молодежи.
Министр отметил, что инициатива Ара Хачатуряна – лучший пример воли и настойчивости, и пожелал ему успеха в его дальнейшей деятельности.