Արայիկ Հարությունյանը հյուրընկալել է մարսելաբնակ Արա Խաչատուրյանին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանն այսօր հյուրընկալել է մարսելաբնակ հայազգի լեռնագնաց, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության անդամ Արա Խաչատուրյանին: Վերջինս պատմել է իր խաղաղության վազքի մասին, որը մեկնարկել էր այս տարվա ապրիլի 7-ին Մարսելից և ավարտվել հուլիսի 21-ին՝ Երևանում: Մարաթոնի ընթացքում Արա Խաչատուրյանն անցել է 11 երկիր, 500 քաղաք՝ հաղթահարելով շուրջ 5000 կմ տարածություն: Նա կարևորել է երիտասարդների շրջանում կրթության և խաղաղության գնահատման խնդիրը:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ Արա Խաչատուրյանի նախաձեռնությունը կամքի և համառության լավագույն օրինակ է՝ հաջողություններ մաղթելով նրան իր հետագա գործունեության մեջ:

Arayik Harutyunyan, the RA Minister of Education and Science, hosted Marseille based Armenian mountaineer and member of the Armenian General Benevolent Union, Ara Khachaturyan. The latter told about his Run for Peace initiated on April 7 from Marseille and ended on July 21 in Yerevan. During the Marathon, Ara Khachaturyan ran across 11 countries, 500 cities totaling in the final count a distance of about 5000 km. He highlighted the value of education and peace in young people.
Arayik Harutyunyan observed that Ara Khachaturian's dynamism is the best example of will and persistence, and wished him success in his future endeavors.