Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ԿԳՆ-ում կամավորական աշխատանք իրականացնող ուսանողների հետ
Երևանի պետական, Հայաստանի ամերիկյան և Ռուս-հայկական համալսարանների մի խումբ ուսանողներ շուրջ երկու ամիս կամավորական աշխատանք են իրականացնում ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունում:
Այսօր կամավորների հետ հանդիպել է նախարար Արայիկ Հարությունյանը: Նրա խոսքով՝ քանի որ վերջին շրջանում կրկնապատկվել է քաղաքացիների դիմումների հոսքը, հետևաբար մարդկային հավելյալ ռեսուրսի անհրաժեշտություն է առաջացել: Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ կամավորների աշխատանքը շատ օգտակար և անհրաժեշտ է նախարարության համար՝ միաժամանակ հետաքրքվելով, թե ինչպես կարելի է հետագայում բարելավել այդ աշխատանքը:
Ուսանողները նախարարին տեղեկացրել են, որ հիմնականում ներգրավված են փաստաթղթաշրջանառության, թարգմանությունների ապահովման, տարբեր հետազոտությունների իրականացման աշխատանքներում:

Arayik Harutyunyan meets students volunteering at the Ministry of Education and Science
A group of students from Yerevan State University, American University of Armenia and Russian-Armenian (Slavonic) University have been volunteering for nearly two months at the RA Ministry of Education and Science.
Today Minister Arayik Harutyunyan has met the volunteers. According to him, since recently the number of citizens' requests has doubled, there is a need for additional human resources. Arayik Harutyunyan mentioned that the work of the volunteers is very useful and necessary for the Ministry, meanwhile asking how to make the working process of students more effective.
The students informed the Minister that they are mainly involved in document circulation, translation, and various research.