Մեկնարկել է Համահայկական բնագիտական 4-րդ օլիմպիադան
Աղվերանում մեկնարկել է Համահայկական բնագիտական 4-րդ օլիմպիադան, որին մասնակցում է Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության և Սփյուռքի 5 երկրի (Իրան, Վրաստան, Քուվեյթ, Ֆրանսիա, Ռուսաստան) 14 տարեկանից բարձր թվով 50 դպրոցական: Նրանք մրցում են մաթեմատիկայի և ֆիզիկայի իմացության բնագավառներում:
Օլիմպիադայի կանոնակարգով նախատեսված է դպրոցականների մասնակցություն առնվազն մեկ առարկայական մրցույթի: Աշխատանքային լեզուն հայերենն է, սակայն մասնագիտական տերմինաբանությանը չտիրապետողների համար գրավոր առաջադրանքները պատրաստվել են նաև պարսկերեն, անգլերեն, ֆրանսերեն և ռուսերեն լեզուներով:

Стартовала IV-ая Всеармянская олимпиада по естествознанию
В Агверане стартовала IV-ая Всеармянская олимпиада по естествознанию, в которой принимают участие 50 школьников старше 14-ти лет из Республики Армения, Нагорного Карабаха и таких стран диаспоры, как Иран, Грузия, Кувейт, Франция и Россия.
Школьники соревнуются в области знаний по математике и физике. Правила олимпиады предусматривают их участие по крайней мере в одном предметном соревновании. Рабочим языком является армянский, однако, для детей, не владеющих предметной терминологией, письменные работы были подготовлены также на персидском, английском, французском и русском языках.
Отметим, что в повестке дня олимпиады предусмотрены также познавательные, образовательные и развлекательные мероприятия.