Ռեյմոնդ Գևորգյանն ընտրվել է «Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ
«Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդն այսօր գումարել է իր անդրանիկ նիստը, որին ներկա էին խորհրդի 15 անդամից 11-ը: Նիստը վարել է հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, ազգագրագետ Հրանուշ Խառատյանը, ով ներկայացրել է նիստի օրակարգը, այն է՝ ««Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի աշխատակարգի և տնօրենի ընտրության կանոնակարգի քննարկում և հաստատում, հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի և քարտուղարի ընտրություն, տնօրենի թափուր պաշտոնի մրցույթ հայտարարելու և տնօրենի պաշտոնակատարի նշանակման հարցեր:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանը ներկայացրել է, թե ինչպես է «Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» ՊՈԱԿ-ը դարձել հիմնադրամ՝ վստահություն հայտնելով, որ թանգարան-ինստիտուտն իր արժանի տեղը կգրավի ՀՀ գիտական հաստատությունների շարքում:
Հոգաբարձուների խորհրդի աշխատակարգի ընդունումից հետո խորհրդի նախագահի թեկնածու է առաջադրվել պատմական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր Ռեյմոնդ Գևորգյանը, ով թեև Հայաստանում չէր, սակայն հաղորդագրության միջոցով տվել է իր համաձայնությունը: Բաց քվեարկությամբ Ռեյմոնդ Գևորգյանը միաձայն ընտրվել է հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, իսկ Վլադիմիր Վարդանյանը՝ քարտուղար:
«Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամի խորհրդի նիստին որոշում է կայացվել նաև հիմնադրամի տնօրենի պաշտոնի թափուր մրցույթ հայտարարել: ԿԳ նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանն առաջարկել է տնօրենի պաշտոնակատար նշանակել հիմնադրամի գիտքարտուղար Նարինե Մարգարյանին՝ մինչև համապատասխան ընթացակարգով կհայտարարվի տնօրենի թափուր հաստիքի համար մրցույթ և հոգաբարձուների խորհուրդը կընտրի տնօրեն։ «Գևորգ Վարդանյանը հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել ԿԳ նախարարություն, և թանգարան-ինստիտուտը մնացել է առանց տնօրենի, ինչի հետ կապված բազմաթիվ խնդիրներ են ի հայտ եկել՝ աշխատավարձեր, ֆինանսական փաստաթղթեր և այլն»,-հայտարարել է Հովհաննես Հովհաննիսյանը՝ ընդգծելով, որ վերջինս կպաշտոնավարի անցումային փուլում, քանի որ ըստ տնօրենի ընտրության կանոնակարգի՝ տնօրենի ընտրությունը կարող է կայանալ առնվազն 50 օր հետո։ Փոխնախարարի առաջարկը խորհրդի անդամները միաձայն ընդունել են:

Raymond Grigoryan appointed as the president of Board of Trustees of the Armenian Genocide Museum-Institute.
Today the Board of Trustees of the Armenian Genocide Museum-Institute, had a meeting. There were 11 members out of 15 in the meeting. A member and ethnographer Hranush Kharatyan led the meeting. She presented the agenda of the meeting that was the discussion and approval of election process of the members of the Board of Trustees and the director of the Institute. Moreover, president and secretary of the Board of Trustees were appointed. The members also announced a competition for the empty position of the director of the Board of Trustees. The deputy minister of RA Education and Science Hovhannes Hovhannisyan presented how the Armenian Genocide Museum-Institute SNCO became a foundation and made sure that it would have its unique place in RA educational institutions.
Then doctor-professor of historical sciences Raymond Grigoryan appointed as a director of the Armenian Genocide Museum-Institute who gave its approval with a message because of being outside of the country. Furthermore, Vladimir Vardanyan selected as a secretary.
The Board of Trustees of "the Armenian Genocide Museum-Institute" decided to have a competition for the empty position of the director. Meanwhile, the deputy minister of RA Minister Education and Science Hovhannes Hovhannisyan suggested that Narine Margaryan the Scientific Secretary of the institution can become the temporary president. All of the trustees gave their approval for this suggestion.