ԿԳ նախարարը ներկա է գտնվել ՃՇՀԱՀ-ի հոբելյանական հանդիսությանը
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը ներկա է գտնվել Ճարտարապետության և շինարարության ազգային համալսարանի 95 ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությանը։
Շնորհավորելով ներկաներին` նախարար Լևոն Մկրտչյանը նշել է,-«Ինձ համար մեծ պատիվ է հանդես գալ այս հանդիսությանը, քանի որ ի դեմս Ճարտարապետության և շինարարության համալսարանի` մենք Հայաստանում ունենք իր առաքելությունը գիտակցող և այդ առաքելության շուրջ համախմբված կոլեկտիվ. դահլիճի պատկերը դրա վառ վկայությունն է: Ուսումնական հաստատությունը, որը թիկունքում տասնամյակների պատմություն ունի` ի վերջո իր գործունեության արդյունքները արժևորում է սերունդների կապով: Դահլիճում նստած մարդիկ սերնդե-սերունդ ժամանակին մուտք են գործել համալսարան և արդեն գիտելիքներով հարստացած դուրս եկել այնտեղից: Այս գեղեցիկ պատկերին նայելիս` կզգաք, թե կոլեկտիվի մոտ որքան խորն է առաքելության գիտակցումը: Նախկին, ներկա և ապագա ճարտարապետները, շինարարները իսկապես հասարակության այն հատվածն են, որոնք շատ ամուր զգում են իրենց առաքելությունը, պարտականությունը, ունեն մասնագիտական հպարտություն, և երևի այդ զգացողության դաստիարակության մեջ ամենամեծ ավանդը համալսարանինն է: Շնորհավորում եմ համալսարանին հոբելյանի կապակցությամբ, մաղթում` խաղաղ ստեղծագործ աշխատանք»:
Նախարար Լևոն Մկրտչյանը հոբելյանի առթիվ համալսարանի անվանի և վաստակաշատ դասախոսներին հանձնել է ՀՀ նախագահի, ՀՀ վարչապետի և ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության պարգևները:

Министр РА принял участие в юбилейном праздновании НУАСА
Министр образования и науки РА Левон Мкртчян принял участие в праздновании 95-летнего юбилея Национального университета архитектуры и строительства Армении.
Поздравив присутствующих, Министр Левон Мкртчян отметил: «Для меня большая честь выступить в этом праздновании, так как в лице Национального университета архитектуры и строительства мы в Армении имеем осознающий свою миссию и консолидированный вокруг этой миссии коллектив: вид зала является ярким свидетельством этого. Учебное заведение, которое в своем тылу имеет многодесятилетнюю историю, в конце концов оценивает результаты своей деятельности через связи с поколениями. Присутствующие в зале лица в это время от поколения к поколению вошли в университет и уже обогощенными знаниями вышли оттуда. Оглядываясь на этот красивый вид, вы почувствуйте насколько глубоко осознание миссии. Бывшие, нынешние и будущие архитекторы, строители, действительно, являются той частью общества, которая очень твердо чувствуют свою миссию и обязанность, имеют профессиональную гордость, и, наверно, в этом чувстве воспитания самый большой вклад принадлежит университету. Поздравляю университет с юбилеем, желая мирной творческой работы».
Министр Левон Мкртчян по поводу юбилея известных и заслуживающих преподавателей вручил награды Президента РА, Премьер-министра РА и Министерства образования и науки РА.